Вижте кои българи ще участват на Олимпиадата в Рио

Olympic-Games-2016-rio-1024x768

51 състезатели в 14 вида спорт ще представят България на Олимпийските игри в Рио де Жанейро, които стартират през август тази година. Първата група българи потегля към Бразилия на 25 юли – ден преди церемонията по откриване на олимпийското село. Списъкът не е окончателен, тъй като до края на седмицата чакаме още квоти  в плуването и леката атлетика, съобщава бТВ.

„Това са ни хората, това са ни талантите, към тях са ни отправени очакванията. Понякога така се получава в живота: по-малко количество, но пък голямо качество. И на мен ми се искаше да бъде по-голяма бройката, на всички вас сигурно също ви се е искало и мъжкият национален отбор по волейбол да бъде там, но това е реалността.

Трябва да мислят за нищо друго, освен за състезанията и най-важно е, от личен опит го знам, да не се плашат от големите имена, тъй като там всички започват от равен старт“, каза председателят на БОК Стефка Костадинова.

Ето пълният списък на спортистите:

Бадминтон – 3

Линда Зечири – сингъл

Габриела Стоева – двойки

Стефани Стоева – двойки

Бокс – 3

Станимира Петрова – 51 кг

Даниел Асенов – 52 кг

Симеон Чамов – 69 кг

Борба – 11

Елица Янкова –  48 кг

Мими Христова – 58 кг

Тайбе Юсеин – 63 кг

Владимир Дубов – свободен стил, 57 кг

Борислав Новачков – свободен стил, 65 кг

Георги Иванов – свободен стил, 74 кг

Михаил Ганев – свободен стил, 86 кг

Любен Илиев – свободен стил, 125 кг

Даниел Александров – класически стил, 75 кг

Николай Байряков – класически стил, 85 кг

Елис Гури – класически стил, 98 кг

Гребане – 2

Георги Божилов – двойка скул мъже

Кристиян Василев – двойка скул мъже

Джудо – 2

Ивайло Иванов – 81 кг

Янислав Герчев – 60 кг

Кану каяк – 2

Мирослав Кирчев – К1 1000 м

Ангел Кодинов – С1 1000 м и 200 м

Колоездене – 1

Стефан Христов – шосе

Лека атлетика  – 11

Ивет Лалова-Колио – 100 м, 200 м

Силвия Дънекова – 3000 м с препятствия

Мирела Демирева – висок скок

Габриела Петрова – троен скок

Милица Мирчева – маратон

Радослава Мавродиева – тласкане гюле

Георги Цонов – троен скок

Румен Димитров – троен скок

Тихомир Иванов – висок скок

Георги Иванов – тласкане гюле

Митко Ценов – 3000 м с препятствия

Модерен петобой – 1

Димитър Кръстанов

Плуване – 3

Нина Рангелова – 200 м св. стил /А норматив/ 100 м свободен стил

Венцислав Айдарски – маратон

Александър Николов – 100 м свободен стил

Спортна стрелба – 3     

Антоанета Бонева -25 м пистолет, 10 м въздушен пистолет

Антон Ризов – 10 м въздушна пушка, 50 м пушка три позиции и 50 м пушка легнал

Самуил Донков10 м въздушен пистолет, 50 м пистолет

Тенис – 2

Григор Димитров – сингъл

Цветана Пиронкова – сингъл

Фехтовка – 1

Панчо Пасков – сабя

Художествена гимнастика – 6

Михаела Маевска – ансамбъл

Ренета Камберова – ансамбъл

Любомира Казанова – ансамбъл

Цветелина Найденова – ансамбъл

Християна Тодорова – ансамбъл

Невяна Владинова – индивидуално

Снимка: kalendar2016.ru

DC News

Сайт за новините от Пловдив, Асеновград и региона - събитията от деня в реално време.

Подобни статии

Top