Виляреал с трудно 1:0 над Ливърпул, Шахтьор направи 2:2 със Севиля (ВИДЕО)

sport

Виляреал постигна трудна победа срещу Ливърпул в полуфиналите на Лига Европа. Първият слбъсък се игра на „Ел Мадригал“ и завърши 1:0 в полза на „жълтата подводница“. Финалистът от тази двойка ще стане ясен след мача на 5 май на „Анфийлд“.

Единственото попадение реализира Адриан във втората минута от добавеното време на двубоя. Виляреал създаде повече положения от своя съперник и едва в края на срещата успя да се възползва от домакинското си предимство. И двата тима имаха своите шансове като Седрик Бакамбу и Роберто Фирмино уцелиха гредите.

Шахтьор и Севиля пък изиграха много интересен и напрегнат двубой в Украйна и завършиха наравно 2:2. По този начин носителите на трофея от Испания изглеждат една крачка по-близо до финалния сблъсък в Базел.

Андалусийците поведоха рано чрез Виктор Витоло, но домакините стигнаха до пълен обрат още преди почивката. Марлос и Тарас Степаненко го изковаха с попаденията си, но в края Кевин Гамейро от малко спорна дузпа оформи крайното 2:2 и остави интригата за реванша.

Снимка: Gulliver/GettyImages