Волейболистките на „Марица“ лидери след 3:1 над ЦСКА

10816076_1563810323835359_644932831_n

„Марица“ (Пловдив) остана лидер в женската Национална волейболна лига след победа с 3:1 (25:20,25:15, 21:25, 25:19) над ЦСКА в мач от осмия кръг. По този начин „жълтите” вече имат 22 точки от 7 победи и една загуба. Второто място е за все още непобеденият Левски с 2 точки по-малко и с мач по-малко. ЦСКА са трети с 13 точки.

Маричанки взеха твърде лесно първите два гейма и се отпуснаха, като позволиха на столичанки да спечелят третата част. В четвъртата част обаче в основния състав на Иван Петков вече беше капитанката Ана Радичева и това внесе успокоение в играта на пловдивчанки. Посрещането им значително се подобри, а оттам и атаката намери своя ритъм, за да се стигне до убедителното 25:19 в гейма и 3:1 в мача.

Най-добър реализатор в мача бе Силвана Чаушева с 24 точки, 5 аса и 3 блокади, а центърът Милена Димова добави 17 точки, 4 аса и 3. Домакините натрупаха общо цели 14 аса в този двубой.

В следващия кръг „Марица“ гостува на „Славия-СУ“ (София) на 5-и декември от 16:00 часа в столичната зала „Панайот Пондалов”.