Волейболистките на Марица паднаха в истински трилър срещу Левски

10805311_1558857780997280_1354023611_n

Марица (Пловдив) не успя да направи пълен обрат при гостуването си на шампионките от Левски (София) в мач от петия кръг на женската Национална волейболна лига. „Сините” наложиха надмощие още от самото начало и поведоха с 2:0 гейма, но вицешампионките успяха да изравнят. В тайбрека обаче на пловдивчанки не стигнаха сили за крайния успех и те отстъпиха с 2:3 (14:25, 21:25, 25:19, 27:25, 11:15. По този начин възпитаничките на Иван Петков записаха първата си загуба от началото на сезона.

В решаващия пети гейм резултатът се развиваше равностойно до единадесетата точка, но накрая шампионките направиха отлична серия от точки за 15:11 и зарадваха привържениците си по трибуните с победа.

Така Левски стана първенец на първия четвърт дял от сезона на разменено гостуване с 14 точки от 5 победи, следван от Марица с 13 точки от 4 победи и една загуба.

Мирослава Паскова отбеляза уникалните 32 точки за Левски, с които стана топреализатор на мача. В отбора на Марица най-резултатна с 19 точки беше Силвана Чаушева, въпреки че бе в основния състав за само три от петте гейма.

Следващият шести кръг е още този вторник, 18 ноември, когато Марица посреща Казанлък Волей (Казанлък) от 17:00 часа в зала Пловдивски университет.