Гана на финал след безредици и сълзотворен газ срещу домакините (ВИДЕО)

Гана на финал след безредици

Отборът на Гана се класира за финала на Купата на Африка след победа с 3:0 над домакините от Екваториална Гвинея. Мачът обаче бе прекъснат за около 40 минути, след като местните фенове предизвикаха истински хаос и безредици.

Срещата бе прекъсната 7 минути преди края при 3:0 за Гана след голове на Джордан Аю от дузпа, на Мубара Уакасо и на Андре Аю.

Още на полувремето от трибуните полетяха предмети към съдиите и към футболистите на Гана. След третия гол обаче ситуацията стана толкова напечена, че полицията изведе играчите на Гана в тунела заедно с реферите.

Наложи се да бъде пуснат сълзотворен газ, за да бъдат укротени страстите, а събитията бяха наблюдавани и от полицейски хеликоптер.

В крайна сметка мачът бе доигран, в това число и 3 минути добавено време. Гана ще играе на финала за Купата на Африка срещу Кот Д`Ивоар.