Германия и Полша на осминафинали след минимални победи (ВИДЕО)

mario-gomez-germany

Отборите на Германия и Полша се класираха за осминафиналите на Евро 2016, след като в последни мачове от група „С“ победиха с по 1:0 съответно Северна Ирландия и Украйна.

Световните шампиони направиха куп пропуски, а Томас Мюлер два пъти нацели гредата. Единственото попадение вкара Марио Гомес в 30-ата минута.

Полша постигна успех с 1:0 над Украйна с гол на Якуб Блашчиковски в 54-ата минута. мачът бе равностоен, но украинците така и не успяха да изравнят, като приключват участието си на турнира с 0 точки, без отбелязан гол и с 5 допуснати попадения.

В крайното класиране в групата Германия и Полша завършиха с по 7 точки, Северна Ирландия остана с 3, а Украйна приключи турнира без спечелена точка.

Снимка: skysports.com