Григор започна с трудна, но сладка победа в Индиън Уелс (ВИДЕО+ИНТЕРВЮ)

гришо

Григор Димитров победи австралиеца Ник Кириос със 7-6(2) 3-6 7-6(4) в мач от втория кръг на турнира в Индиън Уелс. 19-годишният Кириос затрудни Димитров с мощния си сервис, като българина загуби втория сет, а другите два спечели след тайбрек.

Гришо дори бе пробит при 4:4 в третия сет, като Кириос падна лошо точно и това наруши ритъма му. Димитров веднага върна пробива, след което отново се стигна до тайбрек. Както в първия сет и този път Григор взе тайбрека със 7:4 и спечели мача с 2:1 сета.

След срещата българинът заяви, че е доволен от победата и начина, по който се е справил в трудните условия на корта и мощния начален удар на съперника си.

До този момент Григор Димитров никога не е преминавал третия кръг в Индиън Уелс, а в опит за първи път в кариерата си да достигне до осминафиналите, той ще се изправи срещу поставения под №17 в основната схема Томи Робредо, който отстрани Андрей Голубьов със 6-4 6-7(5) 6-4.

Двамата ще излязат един срещу друг във вторник, като досега са си разменили по една победа. Испанецът спечели първия им сблъсък със 7-5, 6-1 на клей в Барселона през 2013-а година, но през изминалия сезон българинът успя да вземе реванш след победа със 7-5, 5-7, 6-4 на Мастърса в Торонто.

Ако Григор успее отново да се справи с 32-годишния испанец, ще си осигури 59,185 долара от наградния фонд и 90 точки за световната ранглиста, а в спор за място на четвъртфиналите ще срещне победителя от мача между Милош Раонич и Александър Долгополов.

Снимка: Фейсбук