Гришо аут от Токио след загуба от Беноа Пер

grisho7

Григор Димитров отпадна в първия кръг на тенис турнира на твърди кортове в японската столица Токио. Осмият поставен в основната схема българин загуби на старта от Беноа Пер от Франция в три сета – 4-6, 6-3, 1-6. Мачът продължи час и 33 минути, а това бе второ поражение за Димитров от три срещи между двамата на ниво професионален тенис.

Гришо допусна пробив още в първия си гейм на първия сет, а във втория пропусна една възможност за пробив, но спечели следващата, като с това изравни и сетовете. В третия сет обаче французинът бе доста по-концентриран и заслужено стигна до победана, а първата ни ракета напусна турнира без спечелена точка за световната ранглиста при мъжете.

Във втория кръг Пер ще играе срещу Маркос Багдатис от Кипър, който се наложи над испанеца Фернандо Вердаско със 7:5, 6:1.

Снимка: gol.bg