Гришо на четвъртфинал в Акапулко след победа над Йънг

gr

Григор Димитров победи американеца Доналд Йънг със 6-3, 6-4 и се класира за четвъртфиналите на АТР 500 турнира в Акапулко. Мачът продължи близо час и половина, като българинът постигна пети успех от шест сблъсъка с опонента си.

Първият сет беше решен от един единствен пробив на Гришо за преднина 5-3. След това нашето момче нямаше проблеми да затвърди и да вземе аванс 6-3 след 43 минути игра.

Силната игра на Димитров от заключителните минути на първия сет се пренесе и в началото на втория, когато той успя да пробие и да затвърди за 2-0. Левичарят Йънг обаче не се предаде и върна пробива, след което изравни за 2-2.

Последва ключов брейк за Димитров за 3:2, като до края на срещата българинът не загуби подаването си и си подпечата място на четвъртфиналите в турнира.

Григор Димитров приключи двубоя с едва един ас и 6 двойни грешки на сметката си. Българинът спечели 78% от разиграванията след първи и 44% след втори сервис. Йънг също приключи двубоя с един ас, като освен това направи 4 двойни грешки.

Следващият съперник на Григор ще бъде определен от двубоя Дмитри Турсунов – Доминик Тийм.

В същото време миналогодишният шампион Давид Ферер отпадна от турнира. Испанецът, поставен под №1 в основната схема, загуби от Александър Долгополов (Украйна) с 4-6, 4-6 за 1 час и 31 минути игра. Това бе трето поражение за Ферер от 11 мача между двамата от турнири на ATP.

На четвъртфиналите Долгополов ще излезе на корта срещу Робин Хаасе (Холандия).

Снимка: tennis24.bg