Гришо опропасти мача си с Робредо и отпадна от Индиън Уелс (ВИДЕО)

григор

Григор Димитров сам опропасти мача си срещу Томи Робредо и отпадна от силния турнир в Индиън Уелс след 4-6, 6-1, 5-7. Българинът допусна един пробив в първия сет и загуби решителния трети сет след 2 двойни грешки накрая, като отново не успя да достигне до осминафиналите.

В първия сет играта на Гришо срещу испанския ветеран бе равностойна, но бе пробит точно, когато не трябваше при 4:4 и въпреки по-добрите си показатели до момента. Във втория сет българинът бе тотален господар на корта и позволи на съперника да вземе само един гейм, но в третия сет просто му подари победата.

Резултатът бе 5-6 за Робредо, когато Димитров направи 2 поредни двойни грешки за 15-40, а сле това не вкара и първия си сервис. За испанеца не остана нищо друго, освен да пробие и да ликува като победител.

На осминафиналите той ще играе срещу младия канадец Милош Раонич, който отстрани Александър Долгополов със 7-6(2), 6-4.

При жените Мария Шарапова също отпадна, но на осминафиналите, като отстъпи на миналогодишната шампионка Флавия Пенета с 6-3, 3-6, 2-6.

Снимка: Фейсбук