Гришо отново на полуфинал в Истанбул

grisho

Григор Димитров се класира за полуфиналите на турнира в Истанбул. Първата ракета на България спечели със 7-6 (1), 6-1 срещу Иржи Весели от Чехия след 1 час и 18 минути игра. В спор за място на финала той ще играе срещу хърватина Иво Карлович, поставен под номер 3, или испанеца Марсел Гранойерс. Българинът достигна полуфиналите в столицата на Турция за втора поредна година.

Григор успя да обърне първия сет и го спечели след тайбрек със 7-1. Най-добрият български тенисист губеше с 2-5 в четвъртфинала от турнира в Истанбул и дори спаси сетбол преди да спечели 3 поредни гейма и да изравни за 5-5. При първата си възможност за пробив в срещата Григор направи фантастичен минаващ удар от бекхенд. В последвалия тайбрек българинът бе повече от убедителен и загуби само една точка.

Миналата година Димитров достигна до полуфиналите в Истанбул. Поставеният под №2 в схемата българин започна с трудна победа със 7-5, 4-6, 7-5 срещу румънския квалификант Адриан Унгур участието си в тазгодишното издание на турнира.

В другия полуфинал ще се срещнат аржентинците Федерико Делбонис и Диего Шварцман. Първият победи със 7-6(6), 6-4 Алберт Рамос, а вторият направи и обрат за 5-7, 7-6(4), 6-2 срещу Дамир Джумхур. В предишния си мач Шварцман отстрани поставения под №1 в схемата Бърнард Томич.