Гришо отпадна в Акапулко след загуба от талантливия Тийм

gr

Григор Димитров приключи участието си на в Акапулко след загуба на четвъртфиналите от младия австриец Доминик Тийм с 5-7, 2-6. Срещата продължи малко повече от час и половина, в които младокът от Австрия загатна за изключителния си талант.

Тийм започна мача с пробив, който обаче бе върнат от Димитров за 2-2. За жалост в 11-ия гейм австриецът проби отново и поведе с 6-5, след което със сервис на своя страна си подпечата успеха в сета.

Вторият сет започна като първия – с пробив за Тийм, но с тази разлика, че този път Гришо не успя да навакса пасива си. В седмия гейм нашето момче допусна нов брейк и изоставане с 2-5, след което Тийм със сервис на своя страна и нулев гейм си подпечата класирането за полуфиналите.

Това беше първи двубой между Димитров и Тийм. Българинът напуска турнира в Акапулко с 37 500 долара от наградния фонд и 90 точки за ранглистата.

Тийм пък очаква следващия си съперник в турнира, който ще бъде определен от двубоя между американците Тейлър Фритц и Сам Куери.

Снимка: tenniskafe.com