Гришо отпадна в Маями след равностоен мач с Монфис (ВИДЕО)

grisho

Григор Димитров отпадна на осминафиналите на турнира от сериите „Мастърс“ в Маями след загуба от Гаел Монфис от Франция със 7-6(5), 3-6, 3-6. Мачът продължи 2 часа и 31 минути и бе доста равностоен, но отново французинът стигна до крайната победа, постигайки четвърти успех от петия си мач срещу Гришо.

Първата ни ракета отново показа характер, борбен дух и добър тенис, но изпусна преднина от пробив на старта на решителната част. Монфис преодоля отчаяната съпротива на българина, за да завърши мача с гейм на нула.

Въпреки загубата, Григор Димитров си тръгва от Маями след победа над №2 в света Анди Мъри, със 67 590 долара от наградния фонд и с 90 точки за световната ранглиста, с които в понеделник ще се изкачи с една позиция до №27 в света.

Снимка: Gulliver/GettyImages