Гришо отпадна на старта в Мадрид, аут е от Топ 30 в понеделник

13140701_1747446562138400_1546680248_n

След неделното разочарование от Истанбул Григор Димитров загуби и първия си мач на Mutua Madrid Open. Българинът допусна поражение от финалиста от Ещорил Пабло Карено-Буста с 7-6(3), 6-3. Димитров се бори, спаси два мачбола, но не можа да обърне развоя на мача и го загуби след час и 40 минути на корта. В следващия кръг световният №46 ще играе с Жил Симон.

По този начин българинът със сигурност ще изпадне от Топ 30 в световната ранглиста при мъжете от понеделник.

Испанецът проби за 5:4 и сервираше за първия сет, но Димитров успя незабавно да върне пробива. В последвалия тайбрек, обаче, 28-ият в света българин допусна изоставане от 1-4 точки и не успя да навакса.

Във втората част Кареньо Буста, 46-и в класацията на АТП, набързо дръпна с 3-0. При 3-5 хасковлията имаше три възможности за връщане на пробива, но не се възползва и испанецът затвори мача с втория си шанс.

Димитров завърши двубоя с 26 печеливши удара срещу 22 на съперника, но направи и 25 непредизвикани грешки, докато Буста допусна едва 17.

Българинът достигна до четвъртфиналите на турнира през миналия сезон, а ранното му отпадане днес означава, че той ще загуби мястото си в топ 30 на световната ранглиста за първи път от юли 2013 година, като в понеделник ще запише и най-слабото си класиране от края на март същата година, когато беше №35 в света.

Снимка: grigor-dimitrov.com