Гришо прегази Додиг и е на полуфинал в Истанбул след успех №150

григорр

Григор Димитров прегази поредния си съперник на турнира в Истанбул и вече е на полуфиналите, като само мач го дели от мечтан финал срещу Роджър Федерер. Българинът отново показа невероятен тенис и спечели срещу хърватина Иван Додиг със 6-4, 6-3 своята юбилейна победа №150 в срещи от ATP.

Нашето момче записа и четвърта победа от четири мача срещу световния №107. На полуфиналите първата ни ракета очаква победителя от сблъсъка между Пабло Куевас и Томаш Белучи. Срещу уругваеца Григор има един мач, който спечели с 6-0, 6-3 на Мастърса в Париж миналата година. Срещу Белучи обаче е с три поражения от три срещи.

В същото време лидерът в схемата Роджър Федерер се класира за полуфиналите след победа над Даниел Химено-Травер от Испания със 7-6(3), 6-7(5), 6-3. Срещата продължи 2 часа и 28 минути, а за място на финала швейцарецът ще играе срещу аржентинеца Диего Шварцман.

Снимка:  tenniskafe.com