Гришо продължава да гази в Австралия, среща Багдатис в третия кръг!

Гришо гази в Австралия

Григор Димитров постигна победа с 6-3, 6-7(10), 6-3, 6-3 с Лукаш Лацко и вече е в трети кръг на Australian Open. Българинът се нуждаеше от 2 часа и 53 минути, за да пречупи 99-ия в света словак, като имаше проблеми с маратонките и се наложи да ги смени. Гришо загуби само един сет след тайбрек, като допусна двойна грешка накрая.

В трети кръг Григор ще се изправи срещу добре познатия му съперник Маркос Багдатис, който отстрани Давид Гофен с 6-1, 6-4, 4-6, 6-0. Димитров води с 5-1 успеха в преките двубои с кипъреца, като за последно го победи с 6-1, 6-4 през миналия сезон по пътя към трофея в Акапулко.

Мария Шарапова също продължава напред, след като спаси 2 мачпойнта и все пак се наложи с 1-6, 6-4, 5-7 над 150-ата в света Александра Панова.

снимка: tenniskafe.com