Гришо спечели исторически първи сет срещу Федерер, но загуби в Бризбейн

grig

Най-добрият български тенисист Григор Димитров спечели за първи път в кариерата си сет срещу своя идол Роджър Федерер в официален мач. Българинът показа невероятен тенис, но в крайна сметка отстъпи с с 4:6, 7:6, 4:6 в четвъртфинален двубой от турнира в Бризбейн.

Пробив в 10-ия и 20-ия гейм за Федерер, и в 17-ия за Григор доведоха да равенство – 1:1. Нов пробив за Федерер в 28-ия гейм донесе победата за швейцареца, който заби 7 аса, срещу 8 за Димитров.

На „Пат Рафтър Арина” Григор Димитров за първи път спечели сет срещу швейцареца, което не бе постигал в предходните три мача. Последният сблъсък между двамата се състоя също в Бризбейн преди година, когато Федерер спечели полуфинала и впоследствие грабна трофея.

Снимка: tenniskafe.com