Гришо срещу Зверев днес от 20:30, Ноле спечели титлата в Мадрид (ВИДЕО)

grisho

Григор Димитров започва участието си на турнира в Рим срещу един от най-силно представящите се членове на „следващата генерация“ в тениса – Александър Зверев.

Мачът е четвърти на Централния корт и ще започне не преди 20:30 часа. Резултатът в директните двубои е 1-1 победи, като през този сезон германецът спечели с 6-4, 3-6, 7-5 на Мастърса в Индиън Уелс.

Ако преодолее Зверев, ситуацията за Григор не става по-лесна, защото ще трябва да се изправи срещу своя идол Роджър Федерер.

В същото време световният №1 Новак Джокович спечели тенис турнира от сериите „Мастърс“ в испанската столица Мадрид. На финала сърбинът победи Анди Мъри (Великобритания) с 6-2, 3-6, 6-3. Двубоят продължи 2 часа и 5 минути. Това бе 32-и мач между двамата, като световният №1 постигна 23-а победа, докато Мъри остава с 9 успеха.

Титлата за Джокович е пета за годината и общо 64-а в професионалната му кариера.

Снимка: news18.com