Гришо счупи ракетата и загуби глупаво от Анди Мъри

Григор Димитров отпадна от Australian Open след загуба с 4-6, 7-6(5), 3-6, 5-7 в уникален сблъсък, който продължи 3 часа и 32 минути.

Българинът проби още в началото и поведе с 3:0 в първия сет, но допусна да бъде победен с 6:4. Във втория сет трилърът продължи и невероятните изигравания и да двамата тенисисти бяха велики. Българинът го взе след тайбрек, но господар в третия сет бе Мъри,  като го спечели с 6:3.

В четвъртия сет Гришо напълно се мобилизира, но направи отново куп глупави грешки и дори счупи ракетата си, а в крайна сметка загуби сета с 5:7, а с това и мача. Той не успя да защити спечелените 360 точки за АТР ранглистата от миналогодишното издание на турнира.

На четвъртфиналите Анди Мъри ще срещне представителя на домакините Ник Кирьос, който победи Андреас Сепи в друг 5-сетов трилър.

Снимка: Tenniskafe.com