Гришо ще търси отмъщение от Пабло Куевас на турнира в Сидни

grisho

Уругваецът Пабло Куевас е първият съперник на Григор Димитров на турнира в Сидни. Той победи Максимилиан Мартерер с 6-4, 6-4 в мач от първия кръг, а във втория излиза срещу българина.

Двамата са се срещали два пъти, а за последно уругваецът спря Григор на турнира в Истанбул и му попречи да достигне до финал срещу Роджър Федерер. През 2014-а българинът го победи с 6-0, 6-3 на Мастърса в Париж.

Куевас, който е №41 в световната ранглиста, победи германския квалификант след час и 10 минути игра, като проби още в откриващия гейм на мача и това му бе достатъчно за успеха в първия сет. Във втория уругваецът се възползва от четвъртия си брейкбол в петия гейм и спечели безпроблемно мача.

При успех във втория кръг Гришо може да се изправи на четвъртфинал с осмия поставен Александър Долгополов, а евентуалният полуфинал е с Доминик Тийм.

Снимка: tenniskafe.com