Девойките на България до 19 г. се класираха за Евроволей

voleeyy

Националният отбор по волейбол на България за девойки (до 19 години) се класира за финалите на Европейското първенство, съобщава сайтът на Европейската волейболна конфедерация. Шампионатът ще се проведе в Словакия и Унгария от 27 август до 4 септември.

В решителен мач от квалификациите, които се изиграха в столичната зала „Христо Ботев“, избраничките на треньора Димо Тонев победиха Финландия с 3:2 гейма (25:22, 23:25, 25:20, 23:25, 15:8). Мачът продължи 126 минути.

За България най-резултатна с 19 точки бе Моника Кръстева. Александра Миланова добави 17 точки. За Финландия по 10 точки реализираха Суви Коконен и Роня Хейкиниеми.

В състава на Димо Тонев са и възпитаничките на Марица (Пловдив) Ани Боздева и Елизабет Късаджикова.

Българките спечелиха квалификацията с три победи от три мача и се класираха директно за финалите на шампионата на Стария континент. Финландия остана на второто място с две победи и загуба, и ще играе допълнителна квалификация.

Снимка: БФ Волейбол