Денят се познава по … Марица! (СНИМКИ)

12596116_1715587515324305_688997341_n

Денят се познава по сутринта, гласи народната мъдрост, а женският отбор на Марица (Пловдив) постигна десета поредна победа в първенство на България и трета в рамките само на една седмица, пише bgvolleyball.com.

Тази сутрин състезателките на Иван Петков се наложиха с повече от категоричното 3:0 (25:12, 25:8, 25: 16) при гостуването си на Спартак (Варна), което се проведе в зала „Арсенал“ в Казанлък, каквато беше предварителната уговорка между двата тима.

Треньорът на „жълто-сините“ даде шанс на по-младите си състезателки срещу последния в класирането, но те напълно оправдаха очаквания и не загубиха нито гейм в трети пореден мач.

Топ реализатор в мача бе Симона Николова с 18 точки (3 аса), 9 добави Ива Халачева (1 блокада, 57 % в атака).

Така Марица продължава да води във временното класиране с 11 победи и 33 точки, на четири пред Левски (София) преди гостуването на Сините в Шумен по-късно днес. Спартак (Варна) е на последното, девето място след 11-та си загуба.

За следващия си мач момичетата на Иван Петков посрещат четвъртия в таблицата ЦСКА (София) другата събота, 13 февруари, от 18:00 б.в. в зала Пловдивски университет.

Снимки: volleymaritza.bg

Статистика: Влади Каракашков