Ето последната победа на Ботев на „Лаута”! (СНИМКИ и ВИДЕО)

Снимки и видео от последната победа на Ботев на Лаута

Последната победа на Ботев на „Лаута” е на 20-и март 1994-а година, малко преди великото американско лято на националния отбор на България в САЩ`94. 30 хиляди зрители стават свидетели на голямо шоу и успех на „канарчетата” с 3:1.

Дончо Донев открива резултата в 20-ата минута, като това е неговият мач №150 в „А” група. Легендата Костадин Видолов прави 2:0 за „жълто-черните” в 42-ата, а Борис Хвойнев добавя още един гол в 77-ата минута . Георги Димитров вкарва почетното попадение за „черно-белите” малко преди края на срещата.

По този начин Ботев слага край на серията на Локомотив от 14 мача без загуба у дома в градското дерби – 10 победи и 4 равенства.

В състава на Ботев личат имената на вратаря Димитър Попов, Георги Марков, Румен Димитров, Сашо Ангелов, Красимир Димитров, Дончо Донев, Енгибар Енгибаров, Тодор Зайцев, Борис Хвойнев, Иван Кочев, Ясен Петров и Костадин Видолов.

Рефер на дербито пък е международният съдия Атанас Узунов.

снимки: canary4ever.com