Започва София филм фест в Пловдив, вижте ПРОГРАМАТА!

Ville-Marie (1)

11-ото издание на „София филм фест в Пловдив“ стартира от днес. Фестивалът се открива с полско-българската продукция „Кербала“, която разказва за атаката над едноименната база в Ирак през 2004-а година. Отново на военна тема е и вторият филм от първия ден на феста – „Анклав“, в който ще се запознаем с историята на изолирани общества от сърби в Косово.

В специалната селекция оскарови филми ще може да гледаме „Бруклин“, датския „Война“, новият филм на Тод Хейнс с Кейт Бланшет „Каръл“ и носителя на Оскар за най-добър чуждоезичен филм – хитовата драма „Синът на Саул“. Киноманите не бива да пропускат и българо-холандско-шведската продукция режисирана от Иглика Трифонова „Прокурорът, защитникът, бащата и неговият син“.

Задължително в програмата на феновете трябва да попаднат последният филм на Тери Гилиъм „Теорема Нула“, „Ма ма“ с Пенелопе Круз, новото произведение на Вим Вендерс в 3D “Всичко ще бъде наред“ и „Приказка на приказките“ със Салма Хайек и Венсан Касел.

С нетърпение очакваме и посещението на легендарния режисьор с български корени Тед Кочев, който ще представи своя „Да се събудиш в страх“. В музикалната селекция предложенията са „B-movie: Lust & Sound in West Berlin 1979-1989”, който разказва за историята на музиката в Западен Берлин от 80-те, както и филмът за легендарния фронтмен на Нирвана „Кърт Кобейн – Montage of Heck”.

Зрителската аудитория в Пловдив ще има удоволствието да гледа и най-новата  творба на култовия режисьор Тери Джоунс – „Абсолютно всичко“,  последният филм с Моника Белучи „Вил-Мария“ и много други интересни заглавия.

ПРОГРАМА

17.03 /четвъртък/
Зала 1
18.30 часа  Кербала / Karbala, 115’ гост
20.45 часа  Анклав / Enclave, 92’

18.03 /петък/
Зала 1
18.30 часа  Прокурорът, защитникът, бащата и неговият син / The Prosecutor the Defender the Father and His Son, 102’
20.45 часа  Панама / Panama, 100’, представен от Павле Вучкович

19.03 /събота/
Зала 1
16.15 часа  Дъщерите на дансинга
18.30 часа  Разрушение / Demolition, 100’
20.30 часа  B-Movie: Lust & Sound in West-Berlin 1979-1989, 92’

Зала 2
15.30 часа   СФФ за деца  Дългият път на Север / Long Way to the North, 81‘
(озвучен на български)

20.03 /неделя/
Зала 1
16.15 часа  Райската стая / The Paradise Suit, 122′
18.30 часа  Ма ма / Ma Ma, 111’
20.45 часа  Теорема Нула /The Zero Theorem, 107‘

Зала 2
15.30 часа СФФ за деца  Дългият път на Север / Long Way to the North, 81‘
(озвучен на български)

 

 

21.03 /понеделник/
Зала 1
18.30 часа  Приказка на приказките / Tale of Tales, 125’
20.45 часа  Война / A War, 115’

 

22.03 /вторник/
Зала 1
18.30 часа  Жажда / Thirst, 90’
20.30 часа  Синът на Саул 107′

 

23.03 /сряда/
Зала 1
18.30 часа  Да се събудиш в страх / Wake in Fright, 109‘ Представен от Тед Кочев
20.45 часа  Кърт Кобейн – Montage of Heck / Cobain – Montage of Heck, 132’

Зала 2
17.30 часа СФФ за деца  Дългият път на Север / Long Way to the North, 81‘
(озвучен на български)

 

 

24.03 /четвъртък/
Зала 1
18.30 часа  Възкресение / Risen, 107’
20.30 часа  Бруклин / Brooklyn, 105’

Зала 2
19.00 часа  Ма ма / Ma Ma, 111’

 

25.03 /петък/
Зала 1
18.30 часа  Голямото плискане / A Bigger Splash, 124’
20.45 часа  Абсолютно всичко/ Absolutely Anything 85′

 

26.03 /събота/
Зала 1
16.15 часа  Зенит / High Sun, 123’
18.30 часа  Баща ми, майка ми, сестра ми / My Father, My Mother, My Sister,  95’ гости
20.45 часа  Каръл / Carol, 118’

Зала 2
17.00 часа     През сълзи 75

 

27.03 /неделя/
Зала 1
16.15 часа  Сняг / Snow,
18.30 часа  Вил-Мария / Ville-Maria 101′,
20.45 часа  Всичко ще бъде наред 3D/ Every Thing Will Be Fine, 118’

 

DC News

Сайт за новините от Пловдив, Асеновград и региона - събитията от деня в реално време.

Подобни статии

Top