Вижте как България отново разби Германия и е в Топ 4 на Европа! (ВИДЕО)

123

Националният ни отбор по волейбол е в Топ 4 на Европейското първенство по волейбол за мъже след нова победа с 3:0 над Германия. В мач от четвъртфиналите на турнира, пред над 13 хиляди зрители в зала „Арена Армеец“ избраниците на селекционера Пламен Константинов победиха швабите с 3:0 (25:19, 25:23, 25:23), а мачът продължи 91 минути.

На полуфиналите България ще играе срещу победителя в Световната лига Франция. Мачът е на 17 октомври (събота) в зала „Арена Армеец“.

За България най-резултатен бе Владимир Николов с 14 точки. Тодор Алексиев и Виктор Йосифов добавиха по 11 точки. За Германия Маркус Бьоме реализра 11 точки.

Националният селекционер Пламен Константинов посвети успеха на игралия под изключителен стрес Николай Пенчев, чийто баща почина в навечерието на мача, но той издържа психически.

В другия полуфинал излизат Словения и Италия. Словенците победиха трудно Полша с 3:2, след като поведоха с 2:0 гейма, но се стигна до тайбрек. Мачът за третото място е в неделя от 17:30 часа, а финалът е в неделя от 20:45 часа в зала „Арена Армеец”.