Имаше ли игра с ръка на Жиру при победата на Арсенал над Байерн? (ВИДЕО)

arsenal

Арсенал се наложи над гостуващия Байерн с 2:0 в среща от третия кръг в група „F” на Шампионската лига. Лондончани записаха първа победа в кампанията и запазиха шансове за класиране на осминафиналите.

Домакините стигнаха до успеха на „Емиратс“ с попадения в последния четвърт час.

В 77-ата минута Санти Касорла центрира от фаул в наказателното поле, отличният до този момент вратар на германците Мануел Нойер се размина с топката, която се отклони от тялото на резервата Оливие Жиру и влезе в мрежата. В ситуацията останаха съмнения за игра с ръка на френския нападател, но попадението беше зачетено.

В четвъртата минута на добавеното време Месут Йозил оформи успеха с удар отблизо, след като получи отлична асисенция от Ектор Бейерин от дясно. Англичаните създадоха доста повече положения от съперника, особени преди почивката, когато Нойер направи няколко изключителни спасявания.

В другия мач в групата Олимпиакос надделя над домакина Динамо Загреб с 1:0.

Резултатите: БАТЕ Борисов – Барселона 0:2, Байер Л – Рома 4:4, Арсенал – Байерн М 2:0, Динамо Загреб – Олимпиакос 0:1, Динамо Киев – Челси 0:0, Порто – Макаби Тел Авив 2:0, Валенсия – Гент 2:1, Зенит – Лион 3:1.

Снимка:  telegraph.co.uk