Исландия направи Брекзит на Англия, Италия взе реванш от испанците (ВИДЕО)

island

Исландия поднесе сензацията на осминафиналите на Евро 2016, като отстрани Англия и се класира за четвъртфиналите. Исландците победиха с 2:1, като за историческия им успех головете вкараха защитникът на Краснодар Рагнар Сигуртсон в 6-ата минута и Колбейн Сигуртсон в 18-ата минута.

Уейн Руни от дузпа в 4-ата минута вкара гола за Англия, но това бе крайно недостатъчно. Исландците пък направиха на англичаните Брекзит и то без референдум, коментираха веднага информационните агенции и милиони фенове по света в социалните си мрежи. Селекционерът на Трите лъва Рой Ходжсън веднага си подаде оставката.

На четвъртфиналите на турнира Исландия ще играе срещу отбора на домакините Франция.

Италия детронира еврошампиона Испания след победа с 2:0 на осминафиналите на Евро 2016. Джорджо Киелини в 33-ата минута и Грациано Пеле в добавеното време на мача вкараха головете за Италия.

С успеха тимът на Италия взе частичен реванш от испанците за загубения преди четири години финал на Евро 2012. На четвъртфиналите Италия ще играе срещу световния шампион Германия.