Исландия с историческа точка на Евро 2016 (ВИДЕО)

island

Исландия спечели историческа първа точка на Евро 2012. Островитяните поднесоха изненадата снощи и направиха 1:1 срещу Португалия в мач от група „F“.

Луиш Нани откри резултата в 31-ата минута и отбеляза своя 18-и гол с националната фланелка. Герой за исландците стана Биркир Бьорнасон с изравнително попадение в 50-ата минута.

Голът на Луиш Нани имаше и друго значение за историята на европейските финали. Той отбеляза гол №600 на европейски първенства по футбол, с което бившият играч на Манчестър Юнайтед със сигурност записа името си в историята.

Мегазведата на португалците Кристиано Роналдо така и не блесна с нищо в двубоя.

В другия мач от групата Унгария победи Австрия с 2:0 на стадион „Мамут Атлантик“ в Бордо. Нападателят на Хановер Адам Салай откри резултата в 62-ата минута, а резервата Золтан Щибер сложи точка на спора в 87-ата.

Австрийците завършиха двубоя в намален състав, след като Александър Драгович получи втори жълт картон в 66-ата минута. Отличен мач за унгарците направи вратарят им Габор Кирай, който стана най-възрастният футболист, играл в турнира на Стария континент.

Снимка: dw.com