Испания разби с 3:0 Турция и е на осминафинал (ВИДЕО)

alvaro-morata-spain

Европейският шампион Испания разби с 3:0 Турция в група „D“и се класира за осминафиналите на Евро 2016 с втората си победа в турнира. Два гола вкара Алваро Мората, а един добави Нолито.

Отборът на Испания имаше пълно превъзходство, като взе инициативата от самото начало. В 7-ата минута Мората пропусна да открие резултата, като вратаря Вулкан Бабаджан спаси удара му. В 12-ата минута Жерар Пике стреля опасно с глава, като топката мина над вратата на Турция.
В 27-ата минута на мача бе най-добрата възможност за Турция преди почивката, като Чалханоглу стреля от пряк свободен удар над вратата на Де Хеа. В 29-ата минута Нолито отговори с опасен удар от 30-ина метра, който мина край вратата на Турция.

Логичното се случи в 34-ата минута, когато след продължителна атака на Испания Нолито намери в наказателното поле на Турция непокрития Мората, който с глава вкара за 1:0 за Испания. Голът обърка играта на Турция напълно, като испанците се възползваха от това веднага и три минути по-късно Нолито направи резултата 2:0.

Тимът на Турция опита да започне второто полувреме по-отворено, но това веднага бе наказано от Испания. Бърза триходова атака Иниеста – Жорди Алба – Мората в 47-ата минута завърши с трети гол за Испания и втори за Мората в мача.

След третия гол тимът на Турция опита да върне поне един гол, като пропуски направиха Йълмъз и Туран.

Испания е лидер в групата с 6 точки, следвани от Хърватия с 4, Чехия с 1, а Турция е на последното място без точков актив.

Снимка: skysports.com