Историческо 1:1 на Ботев с Атлетико (Мадрид) преди 52 години! (СНИМКИ И ВИДЕО)

arhiv3

Ботев (Пловдив) постига историческо равенство 1:1 с испанския Атлетико (Мадрид) преди 52 години. Това е първи мач от 1/4-финалите на турнира за КНК. За първи път в историята български отбор играе на толкова висок етап в официална международна надпревара.

Това е и най-посетеният мач на стадион „Христо Ботев“ за всички времена, като по трибуните има 40 хиляди зрители. Голмайстор за Ботев е Стоичко Пешев, а в отбора личат имената на Чико, Гунди, Тумби и много други легенди.

В 16-та минута Гунди е повален пред пеналта и е отсъден непряк свободен удар. Следва светкавична трикова комбинация, при която Стоичко Пешев със зварски шут по диагонала забива топката под гредата за 1:0 и публиката на „Колежа“ изпада в делириум.

След гола „канарчетата“ се втурват още по-настойчиво напред и оказват сериозен натиск пред вратата на именития си съперник. Към Гунди е прикрепен персонално бразилеца Рамиро, а Тумби е усмирен от грубите ритници на Ривийа. В 64-ата минута испанците изравняват, а реваншът в Мардид за съжаление е загубен с 0:4.