Италианките са европейски на сабя от първенството в Пловдив

sabq

Националният отбор на Италия стана европейски шампион на сабя отборно за жени на първенството на Стария континент по фехтовка за състезатели до 23 години, което завърши в Пловдив.

На финала италианките победиха Русия с 45:43 туша, а Беларус остана на трето място.
Купата и златни медали шампионките получиха от заместник-кмета „Спорт, младежки дейности и социална политика“ на Пловдив – Георги Титюков.

На финалите на шпага женският отбор на Русия надигра Италия с 41:33 туша. На трето място е Полша.

След церемонията по награждаването президентът на БФФехтовка Величка Христева официално предаде знамето на конфедерацията на следващата държава домакин, в която ще се проведе Европейското първенство догодина – Беларус.

Рекорден брой участниците се състезаваха на Европейското първенство по фехтовка в Пловдив – 336 спортисти от общо 34 страни.

За перфектната организация по първенството Величка Христева получи специална награда лично от генералния секретар на Конфедерацията по фехтовка Макс Гойтер.