Италия победи Швеция с 1:0 и е на осминафинал (ВИДЕО)

italy-1-0-sweden-eder-goal-highlights-1466175088-800

Италия победи Швеция с 1:0 в мач от група „Е“ на Евро 2016 и се класира за осминафиналите на турнира. Едер в 89-ата минута вкара единствения гол в мача. Това бе втори успех за италианците, които са без допуснат гол на шампионата, а за шведите това е първа загуба.

Швеция стартира по-активно мача, като още във 2-ата минута Златан Ибрахимович опита изстрел, но Джорджо Киелини го блокира. През първата част шведите владееха повече топката, но така и не успяха да стигне до точен удар към вратата на Италия, който пък направи 3 пропуска.

След почивката по-активният тим бе този на Италия, като по-активната игра на избраниците на селекционера Антонио Конте в заключителните минути донесе и успеха на отбора.

В 82-ата минута Джакерини центрира в наказателното поле на Швеция, където топката бе засечена с глава от Марко Пароло, но след удара му срещна гредата на вратата на Швеция.

В 89-ата минута Симоне Дзадза отклони топката към Едер, който нахлу в наказателното поле на Швеция и вкара гола за крайното 1:0.

В класирането Италия е лидер с пълен актив от 6 точки, пред Ирландия и Швеция по 1 точка и Белгия без спечелена точка. Тимовете на Ирландия и Белгия са с по мач по-малко, като се изправят един срещу друг на 18 юни (събота).

Снимка: sportskeeda.com