Йоан Ласиман наказа столичните железничари

11015478_1596381650578226_880417867_n

Новото попълнение на Локомотив (Пловдив) Йоан Ласиман наказа бившия си тим Локомотив (София) при победата с 2:1 в първия четвъртфинален двубой за Купата на България. Французинът вкара втория гол в 61-ата минута, а малко по-късно имаше претенции и за дузпа, но тя не бе свирена от рефера Станислав Тодоров. В 79-ата минута Ласиман бе сменен от друг нов в отбора – Мехди Бурабия. Ласиман бе взел 4 хиляди евро от Николай Гигов и бе картотекиран след като върна авасовата сума.

Резултатът бе открит в 9-ата минута от Ванчо Траянов, който отбеляза първия си гол за сезона след греда на Делев. В 20-ата минута Ламжед Шехуди възстанови равенството след груба грешка на защитата и подхлъзване на вратаря Йордан Господинов.

Повторен дебют с „черно-бялата” фланелка направи нападателят Спас Делев, като реферът не отсъди дузпа и срещу него през първото полувреме, когато той бе дръпнат за ръкава в наказателното поле. Делев бе заменен в 85-ата минута от Александър Якимов, а капитанът Мартин Камбуров излезе в 65-ата минута, а на неговото място се появи Бранимир Костадинов.

В края на добавеното време Здравко Илиев получи червен картон за нарушение пред наказателното поле срещу Преслав Йорданов, който обаче бе в 100-процентова засада. Реваншът е в София на четвърти март, но голът на чужд терен дава леко предимство на столичните железничари.

Снимка: bnr.bg