Клоп се завърна в Дортмунд и измъкна 1:1 с Ливърпул (ВИДЕО)

klop

Юрген Клоп се завърна в Дортмунд, където постигна най-големите си успехи като треньор. Сега немският специалист обаче е начело на Ливърпул и постигна 1:1 срещу Борусия на „Сингал Идуна Парк“ в първи четвъртфинал от турнира Лига Европа. Двата отбора ще решат кой ще играе на полуфиналите на реванша в Англия на 14 април.

Дивок Ориги откри резултата за гостите в 37-ата минута, но в 48-ата Борусия изравни с гол на Матс Хумелс.

Ливърпул до момента няма загуба в 11-те си мача в Лига Европа, като победите на тима са 4, а равенствата – 7. Борусия от своя страна има 11 победи в 15 мача във втория по сила клубен турнир.

Снощи се играха и останалите 3 четвъртфинала. Севиля победи Атлетик (Билбао) като гост с 2:1. Ариц Адуриц даде преднина на домакините в 48-ата минута, но Севиля изравни в 56-ата с гол на Тимъти Колоджейчак. Гостите стигнаха до успеха в 83-ата минута, когато точен бе Висенте Ибора.

Шахтьор (Донецк) победи Спортинг (Брага) като гост с 2:1. Ярослав Ракицки откри резултата за гостите в 44-ата минута, а в 75-ата Факундо Ферейра отбеляза второ попадение. В самия край на мача Уилсон Едуардо вкара единствения гол за португалския клуб.

Виляреал победи Спарта (Прага) като домакин с 2:1. Седрик Бакамбю откри резултата за домакините в 4-ата минута, но в края на първото полувреме чехите изравниха чрез Якуб Брабец. Виляреал стигна до успеха в 63-ата минута, когато точен отново бе Бакамбю.

Снимка: thisisanfield.com