Красавиците от Марица разгромиха Сливен за по-малко от час

Красавиците от Марица попиляха Сливен за по-малко от час!

Марица (Пловдив) очаквано разгроми гостуващия Сливен (Сливен) с 3:0 (25:15, 25:6, 25:17) за по-малко от час в среща от 12 кръг на Националната волейболна лига за жени.  Вицешампионките вече имат 30 точки от 10 победи и 1 загуба и са на второ място във временното класиране с 3 точки по-малко, но и с мач по-малко, от лидера Левски.

Гостенките от Сливен пък все още нямат спечелен гейм в дебютния си сезон в женския елит. Наставникът на „жълтите” Иван Петков даде почивка на шест от титулярките – Ана Радичева, Таня Събкова, Весела Бончева, Ивелина Монова, Милена Димова и Силвана Чаушева. В тяхно отсъствие изключително младата селекция направи добър мач със 17 аса и го приключи за 56 минути.

Централната блокировачка Йоанна Атанасова вкара 9 аса и с общо 15 точки е  топреализатор на мача, следвана от другия център на отбора Радостина Маринова с 14. Най-резултатна за Сливен бе преотстъпената от Марица Пролетка Иванова с 12 точки.

В следващия си мач Марица гостува на ЦСКА в София.

Снимка: bgvolleyball.com