Курдов с първа домакинска загуба, Марица остава лидер

10811759_1558851420997916_715039022_n

Марица допусна първа домакинска загуба за сезона, след като падна с 1:3 от Свиленград в мач от 15-ия кръг на Югоизточната „В“ група. Възпитаниците на Петър Курдов не се приспособиха към тежкия терен, за разлика от гостуващия тим.

Свиленград поведе с два гола още през първото полувреме, в което пловдивчани удариха греда и направиха няколко пропуска. След почивката Ирфан Юсеинов-Арфата върна едно попадение в 64-ата минута и отново маричани нацелиха гредата и се скъсаха да пропускат.

Гостите стигнаха и до трети гол след бърза контраатака. Последваха куп съдийски грешки, в това число и неотсъдена дузпа в полза на „жълтите” за игра с ръка в наказателното поле.

В други срещи от кръга Спартак (Пловдив) победи с 2:1 Загорец, а Евроколеж направи 1:1 у дома срещу Асеновец.

Въпреки загубата Марица остана лидер с 28 точки, но шансовете на отбора да зимува на върха значително намаляха. Поморие, Евроколеж и Миньор (Раднево) са с по 26 на следващите три места. Свиленград е 7-ми с 21 точки.

В следващият кръг Марица почива, а в последния за годината 17-и кръг гостува на Димитровград.