Левски излъга Локо с 1:0, Крушарски в „черно-бялата” агитка

levski

Левски победи като домакин Локомотив (Пловдив) с 1:0 в последния мач от 15-ия кръг на „А” група. С успеха „сините“ запазиха аванса си от 4 точки на върха в класирането пред втория Литекс, на 5 пред третия Берое и на 7 точки пред шампиона Лудогорец.

Левски бе по-активният тим в мача, а единственият гол в двубоя вкара испанецът Мигел Бедоя в 77-ата минута.

Най-чистото положение за гол обаче бе за Локомотив. В 9-ата минута бившият футболист на Левски Стефан Велев стреля опасно, като вратаря на домакините Боян Йоргачевич спаси. След почивката Джереми Де Ноойер пропусна добра възможност за Левски в 57-ата минута.

В добавеното време на двубоя Локомотив стигна до два опасни пряк свободни удара пред вратата на Левски. Пламен Крумов и Зоран Балдовалиев обаче не използваха тези шансове за гостите.

Интересното бе, че собственикът на „черно-белите” изгледа почти целия мач в агитката на гостите, а след мача заяви, че е ученик на другаря Славков и отбора отива на купон.