Левски разби Ботев с класическото 3:0 (ВИДЕО)

botev

Ботев претърпя тежко поражение с 0:3 като гост на Левски в 28 кръг на „А“ група. „Сините“ победиха с гол на Венцислав Христов и две попадения на Роман Прохазка, а отборът е второ място в класирането с 46 точки, на 11 от шампиона Лудогорец, който почива. Ботев пък си остава на шесто място с 28 точки.

Божидар Краев пропусна за домакините още в първата им атака, като прати топката над вратата. Пловдивчани отвърнаха с натиск като вратарят Йоргачевич спаси удар на Йордан Христов, а в петата минута далечен изстрел на Тодор Неделев намери напречната греда.

Краев направи още един пропуск в 15-ата минута, а малко след това и от гостите нямаше кой да засече опасно центриране на Данчо Христов.

Венцислав Христов откри резултата в 33-ата минута след отличен пас на Георги Костадинов. Роман Прохазка вкара два гола, като удвои преднината на „сините“ след страхотен изстрел от около 20 метра, който не остави никакъв шанс на вратаря Виктор Голас. В 70-ата минута отново той с глава засече центриране на Веселин Минев отляво.

Нигериецът Адениджи пък не успя да вкара първия си гол за Левски, след като в 83-ата минута удари греда.