Левски унижи Ботев с 3:0 като гост, реферът вдигна два червени картона

Левски унижи Ботев с 3:0 като гост, реферът вдигна 2 червени картона

Левски постигна класическа победа с 3:0 като гост на Ботев и по този начин изхвърли „жълто-черните” от първата шестица. Реферът Стефан Павлов пък показа по един червен картон и за двата отбора.

Роман Прохазка изведе „сините” напред в 64-ата минута, когато след изпълнение на пряк свободен удар Домовчийски опита да стреля отляво, но топката попадна отдясно в словака и той отблизо опъна мрежата на „канарчетата”. Само 4 минути по-късно Прохазка излезе сам срещу вратаря, но този път ударът му мина над напречната греда.

В 79-ата минута всичко свърши след двойно между Бедоя и Прохазка, избит удар от Стаховяк и невероятна далечна добавка от Георги Сърмов за 0:2. В 88-ата минута Левски стигна и до трети гол след акция отляво на Прохазка и точен удар отблизо на Мигел Бедоя.

Домакините останаха с човек по-малко в края на първото полувреме, когато Божидар Васев спря контраатакуващия Бедоя и получи втори жълт и съответно червен картон. Първото полувреме бе равностойно, като още във втората минута Георги Сърмов с далечен удар уцели гредата. На другата врата отлично се изяви Пламев Илиев, който спаси удар на Цветелин Чунчуков, а изстрел от фаул на Иван Цветков бе неточен.

След почивката младежкият национал Радослав Терзиев влезе в игра на мястото на капитана на Ботев Иван Цветков, а Луис Педро замени Пламен Димов в състава на Левски, като по този начин Гонзо засили атакуващата мощ на „сините”.

В 53-ата минута обаче младият рефер Стефан Павлов ощети „сините” като изгони и Луис Педро. Нападателят посегна с бутоните към Адам Стаховяк, но си дръпна крака и не стигна до съпрекосновение, но  вратарят симулира по най-добрия начин. Това вбеси Гонзо и той нахлу на терена, а малко по-късно двамата с Вили Вуцов за малко да се хванат за гушите.

През втората част Вили пусна в игра още Милен Гамаков и Алекс Колев, но и те не успяха да променят ситуацията на терена.

С първата си победа в Пловдив от последните 4 гостувания Левски събра актив от 27 точки и излезе на четвърто място във временното класиране пред Локомотив (Сф) с 26, Литекс с 25, а Ботев остана с 24 точки на седмата позиция.

Снимка: gong.bg