Лестър смаза Сити с 3:1 като гост, Ливърпул с издънка у дома, Клоп в болница (ВИДЕО)

12648180_1715677325315324_1900047680_n

Лестър победи Манчестър Сити като гост с 3:1 в мач от 25-ия кръг на английското първенство. Възпитаниците на Клаудио Раниери поведоха с 3:0 след попадения на Роберт Хут (3, 60) и Риад Марез (48). Почетното попадение за домакините отбеляза Серхио Агуеро в 87-ата минута.

След този успех, Лестър е лидер във временното класиране с 53 точки, а Манчестър Сити е на трето място с 47. Втори вече е Тотнъм, който победи с 1:0 Уотфорд и събра 48 точки.

Голям резил направи отново Ливърпул, който водеше с 2:0 на Съндърланд с попадения на Фирминьо и Лалана през първата част, но допусна 2:2 с късни голове на Адам Джонсън и Джърмеайн Дефоу. Мърсисайдци бяха без мениджъра си Юрген Клоп, който е болница за спешна операция от апендицит.

Останалите резултати: Астън Вила – Норич 2:0, Нюкасъл- УБА 1:0, Стоук Сити – Евъртън 0:3, Суонзи – Кр. Палас 1:1.