Ливърпул на полуфинал в Лига Европа след фантастичен обрат в реванша (ВИДЕО)

liverpool

Ливърпул се класира за полуфиналите на турнира Лига Европа след фантастичен обрат в реванша срещу Борусия (Дортмунд) с 4:3. В първия мач двата отбора завършиха 1:1 и така съставът на Юрген Клоп си осигури място сред най-добрите четири тима в турнира.

И двата отбора показаха космически футбол, а гостите побеждаха два пъти в резултата – първо с 0:2, а после с 1:3, но пред препълнения „Анфилд“ домакините сътвориха чудото.

Хенрих Мхитарян откри резултата за гостите в 5-ата минута, а в 9-ата Пиер-Емерик Обамеянг отбеляза второ попадение. В 48-ата минута за Ливърпул се разписа Дивок Ориги. Марко Ройс вкара трети гол за гостите в 57-ата минута. Девет минути по-късно Филипе Коутиньо се разписа за 3:2, а в 78-ата Мамаду Сако изравни резултата. Победното попадение за Ливърпул отбеляза Деян Ловрен в продължението на мача.

Севиля се класира за полуфиналите на турнира Лига Европа. Съставът на Унай Емери спечели с 5:4 след изпълнение на дузпи. В редовното време Севиля загуби с 1:2, но двата тима стигнаха до продължения, след като в първия мач именно Севиля спечели със същия резултат. В добавените две по 15 минути гол не падна.

В реванша Атлетик поведе в 57-ата минута чрез Ариц Адуриц, но в 59-ата Севиля изравни с гол на Кевин Гамейро. Раул Гарсия прати мача в продължения в 80-ата минута, разписвайки се за 2:1 в полза на тима от Билбао.

Виляреал също е полуфиналист след нова победа над Спарта (Прага) като гост с 4:2. В първия мач Виляреал записа успех у дома с 2:1 и с общ резултат 6:3 си осигури място сред най-добрите четири отбора в турнира.

Напред е и Шахтьор Донецк. Украинският тим победи в реванша Спортинг (Брага) с 4:0. В първия мач Шахтьор спечели с 2:1 и с общ резултат 6:1 продължава участието си във втория по сила клубен турнир.

Снимка:  101greatgoals.com