Ливърпул отстрани Юнайтед от Лига Европа (ВИДЕО И РЕЗУЛТАТИ)

12067120_1728976557318734_938886872_n

Ливърпул отстрани Манчестър Юнайтед на осминафиналите на турнира Лига Европа. Съставът на Юрген Клоп завърши наравно 1:1 като гост в реванша на „Олд Трафорд“. Антони Марсиал даде преднина на домакините от дузпа в 32-ата минута, но в 45-ата Ливълпул изравни чрез Филипе Коутиньо. Преди това Даниел Стъридж нацели и напречната греда от пряк свободен удар.

В 85-ата минута „червените дяволи“ имаха претенции за дузпа заради игра с ръка в наказателното поле, но реферът не я отсъди.

В първия мач Ливърпул постигна успех с 2:0 и с общ резултат 3:1 си осигури място сред най-добрите осем отбора на турнира.

Борусия (Дортмунд) също е на четвъртфинал след нов успех, този път като гост в реванша срещу Тотнъм с 2:1. В първия мач германците победиха с 3:0. Пиер-Емерик Обамеянг откри резултата в 24-ата минута, а в 71-ата отново той отбеляза второ попадение. В 74-ата Сон Хюн-Мин се разписа за Тотнъм за крайното 1:2.

Спарта (Прага) поднесе изненадата на вечерта, след като разби с 3:0 като гост италианския Лацио и след 1:1 в първата среща чехите продължават напред. Борек Дочкал откри резултата в 10-ата минута, а в 12-ата втори гол вкара Ладислав Крейчи. Лукаш Юлиш направи резултата класически минута преди края на първата част, оформяйки крайното 3:0 за гостите.

Всички резултати: Лацио – Спарта Прага 0:3 (1:1 в първия мач), Валенсия – Атлетик Билбао 2:1 (0:1 ), Байер Леверкузен – Виляреал 0:0 (0:2), Манчестър Юнайтед – Ливърпул 1:1 (0:2), Севиля – Базел 3:0 (0:0 ), Тотнъм – Борусия Дортмунд 1:2 (0:3), Андерлехт – Шахтьор Донецк 0:1 (1:3), Брага – Фенербахче 4:1 (0:1).

Жребият за Шампионската лига и за Лига Европа е днес.

Снимка: youtube.com