Ливърпул победи Юнайтед с 2:0, Дортмунд с класика срещу Тотнъм (ВИДЕО И РЕЗУЛТАТИ)

livarpool

Ливърпул победи с 2:0 Манчестър Юнайтед на „Анфилд“ в първи осминафинал на Лига Европа. Домакините доминираха тотално над тима на Луис ван Гаал, който се измъкна възможно най-леко от двубоя. Резултатът можеше да бъде по-изразителен, но Дейвид Де Хеа изнесе страхотен мач и спаси всичко, което бе възможно в първата европейска битка между двата тима.

Даниел Стъридж откри резултата от дузпа в 20-ата минута, а Роберто Фирминьо оформи крайния резултат в 73-ата.

Борусия (Дортмунд) тотално надигра Тотнъм и го разби с 3:0, като немският тим можеше да се разправи с резервите на „шпорите“ и с доста по-категоричен резултат.  Обамеянг в 30-ата и Марко Ройс с 2 гола в 61-ата и в 70-ата минута донесоха залужения успех на „жълто-черните“.

Всички резултати: Ливърпул – Манчестър Юнайтед 2:0, Виляреал – Байер Леверкузен 2:0, Атлетик (Билбао) – Валенсия 1:0, Спарта (Прага) – Лацио 1:1, Борусия (Дортмунд) – Тотнъм 3:0, Базел – Севиля 0:0, Шахтьор (Донецк) – Андерлехт 3:1, Фенербахче – Брага 1:0.