Ливърпул си върна на Сити с класика, Уест Хям спря Тотнъм към върха (ВИДЕО)

liverpool

Ливърпул победи Манчестър Сити като домакин с класическото 3:0 в среща от 28-ия кръг на английската Висша лига. Головете за състава на Юрген Клоп вкараха Адам Лалана (34), Джеймс Милнър (41) и Роберто Фирмино (57). С успеха Ливърпул успя да си върне на Сити за загубата от дузпи на финала на турнира за Купата на лигата.

Ливърпул е осми в класирането с 41 точки, а Манчестър Сити заема четвърта позиция с актив от 47, на 10 от лидера Лестър.

Уест Хям спря Тотнъм към върха след 1:0 в лондонското дерби с гол на Антонио в 7-ата минута. Тотнъм остава втори в класирането с 54 точки, на 3 от лидера Лестър. Уест Хем заема шеста позиция с 46 точки.

Арсенал загуби от Суонзи с 1:2. Домакините поведоха в 15-ата минута чрез Джоел Кембъл, но в 32-ата Суонзи изравни с гол на Уейн Раутлидж. Гостите осъществиха пълен обрат в 74-ата минута, когато точен бе Ашли Уилямс.

Арсенал е трети в класирането с 51 точки, като изостава на 6 от лидера Лестър. Суонзи заема 16-о място със спечелени 30 точки.

Хуан Мата донесе победата на Манчестър Юнайтед с 1:0 над Уотфорд в 83-ата минута. Това бе втори пореден успех за състава на Ван Гаал в първенството и общо четвърти във всички турнири.

Манчестър Юнайтед е пети в класирането с 47 точки, а Уотфорд заема 12-а позиция с актив от 37.

Резултатите: Арсенал – Суонзи 1:2, Стоук Сити – Нюкасъл 1:0, Уест Хям – Тотнъм 1:0, Ливърпул – Манчестър Сити 3:0, Манчестър Юнайтед – Уотфорд 1:0, Борнемут – Саутхямптън 2:0, Астън Вила – Евертън 1:3, Лестър – Уест Бромич 2:2, Норич – Челси 1:2, Съндърланд – Кристъл Палас 2:2.

Снимка:  thisisanfield.com