Ливърпул срещу Севиля е финалът в Лига Европа (ВИДЕО)

13150025_1748288435387546_600561662_n

Английският Ливърпул ще играе срещу испанския носител на трофея Севиля във финала на Лига Европа. Възпитаниците на Юрген Клоп преодоляха един гол пасив от първия мач и победиха в реванша другия испански тим Виляреал с 3:0. Севиля също постигна категорична победа у дома с 3:1 над украинския Шахтьор (Донецк), с когото направи 2:2 в първия двубой.

Ливърпул стигна до първия си европейски финал от девет години насам след попадения на Бруно Сориано, Даниел Стъридж и Адам Лалана, както и благодарение на отличната игра на вратаря Симон Миньоле. В 70-ата минута Виляреал остана с десет души на терена, след като Виктор Руис получи малко пресилен втори жълт и червен картон.

Севиля е за трета поредна година на финала в Лига Европа, като досега спечели двата предишни. В реванша срещу Шахтьор резултатът откри Кевин Гамейро още в 9-ата минута, но в 44-ата Едуардо изравни.

В самото начало на втората част домакините отново поведоха след втория гол в мача на Гамейро. В 59-ата минута Мариано Ферейра направи резултата 3:1, с което окончателно отказа гостите от Донецк.