Литекс обърна Ботев с 4:2 и стигна върха (ВИДЕО)

botev

Ботев откри резултата чрез Нелсън в 27-ата минута, но домакините изравниха след съмнения за игра с ръка при попадението на Асприля в 34-ата минута. Рохас направи пълен обрат в 43-ата минута, а Петрос Бумал покачи на 3:1 в 53-ата минута след негова асистенция.

През второто полувреме в игра влязоха Даниел Генов на мястото на Нико Варела и Алекс Колев на мястото на Серкан Юсеин. Отново обаче голмайстор стана опитният Грегъри Нелсън, който намали на 3:2 с втория си гол в мача в 64-ата минута.

Също с второто си попадение в срещата, Данило Асприля подпечата победата с 4:2 за домакините в добавеното време.

Литекс се изравни по точки с Лудогорец и Левски – по 31, а Ботев остана на осмото място с 18 точки.