Литекс отмъсти на Гонзо за Ботев насред София

10818807_1563807167169008_910059190_n

Отборът на Литекс направи 2:2 като гост на Левски в мач от 17-ия кръг на „А“ група и по този начин отмъсти на Георги Иванов-Гонзо за победата над Ботев с 3:0 в предишния кръг. Самият наставник на „сините” изгледа срещата от трибуните, заради наказание от 1 мач, защото опита да спъне бека на „канарчетата” Йордан Христов на дербито в Коматево.

Литекс откри резултата с гол на Кристиан Малинов в 7-ата минута. Валери Домовчийски изравни в 28-ата, а Антонио Аниете направи временен обрат за 2:1 в 44-ата минута. Кирил Десподов обаче направи 2:2 в 66-ата минута.

Равенството остави Левски на четвърто място с 28 точки, колкото има и третият Берое. Литекс се изкачи с една позиция нагоре и с 26 точки и по-добра голова разлика измести Локомотив (София) от петото място.

Снимка: sportonline.bg