Локо загря за дербито с 1:0 над Верея, започна освежаване на „Лаута”

12164684_1682715635278160_1305763863_o

Локомотив (Пловдив) загря за градското дерби срещу Ботев с победа от 1:0 над старозагорския Верея. Единственото попадение отбеляза французина Йоан Ласиман в 15-ата минута. Верея пък пропусна да изравни, след като минута преди края нацелиха гредата.

Бившият им вратар Ел Харуби не взе участие в мача, както и опитните Мартин Камбуров, Александър Тунчев и Пламен Крумов, които Христо Колев-Бащата предпочете да не рискува и да ги запази за мача с Ботев. Цял мач пък изигра новото попълнение Емил Гъргоров-Бадема.

Контролата се игра на стадион „Пловдив”, за да бъде запазен терена за дербито, а в същото време започна и освежаване на самия стадион. Премахват се бурените на мястото, където ще бъде трибуна „Бесика”, ще бъдат вдигнати нови огради и така нещата ще добият малко по-приветлив вид.

снимка: lokomotivpd.com