Локо изпревари Ботев след 2:0 над Славия (ВИДЕО)

loko

С два гола на Мартин Камбуров Локомотив (Пловдив) победи Славия с 2:0 в мач от 10 кръг на „А” група и изпревари градския си съперник Ботев в класирането. Домакините доминираха през по-голямата част от двубоя и заслужено стигнаха до успеха. Освен Камбуров, силни изяви на вратата на Локомотив имаше Ясин Ел Харуби, а в 71-ата минута на смяна дебюна си за пловдивчани направи и новото попълнение Емил Гъргоров.

Мартин Камбуров откри резултата в 33-ата минута. Капитанът на „черно-белите” бе изведен от Зоран Балдовалиев зад отбраната на Славия. В 57-ата минута Камбуров вкара и втория си гол след асистенция на Димо Бакалов.

Това бе трета победа за Локомотив в първенството, а отборът вече е на 8 място с 11 точки, като изпревари Ботев преди мача му с Левски. „Канарчетата” са на предпоследното място с актив от 9 точки.