Локо обърна Ботев с 2:1 в пловдивското дерби (ВИДЕО)

13046262_1744331675783222_197713933_n

Локомотив (Пловдив) обърна Ботев с 2:1 в 102-ото пловдивско дерби на „Лаута“. „Черно-белите“ успяха да се отърсят от лошото си първо полувреме, което загубиха с 0:1 след попадението на Лазар Марин в 22-ата минута. Стефан Велев изравни в 55-ата минута, а Кирил Котев донесе победата в 67-ата минута. По този начин „смърфовете“ излязоха на пето място в класирането с 34 точки, с 2 повече от Черно море и с 5 повеме от Ботев, който остава на седмо място с 29.

И двамата вратари  – Мартин Димитров от гостите и Александър Витанов от домакините, направиха грешки при първите 2 попадения. Витанов дори можеше да допусне автогол  през втората част, когато се подхлъзна, но все пак успя да овладее върнатата от Котев топка.

Победния гол на Локомотив дойде след отлично свалена топка от Мартин Камбуров за завърналия се в състава Кирил Котев, който вкара отблизо. Дани Кики пък записа своя мач №150 в „А“ група. За съжаление Локо загуби Пламен Крумов в 38-ата минута, след като той се почувства зле.

С успеха на Локомотив, статистиката в дербитата с Ботев стана равна – по 37 победи и 28 равенства.